Zpět na výběr rostliny

Dieffenbachie

Dieffenbachii pěstují: JVP, zavjej, buliznik, Lamiia


Diefenbachie neboli mramornatka je pokojová rostlina s velkými, zelenými, žlutě žíhanými listy. Pozor na šťávu diefenbachie, je jedovatá! Při styku opuchnou rty a jazyk, proto si po řezání důkladně umyjte ruce.

Stanoviště

Diefenbachie potřebuje dostatek světla – čím víc žíhané listy má, tím více světla vyžaduje.

Péče

V létě zalévejte obden, v zimě stačí jednou týdně. Roste rychle, i čtyřicet centimetrů ročně. Proto je potřeba často přesazovat. Až spodní listy zežloutnu, ostřihněte je. Pokud na to máte odvahu, ustřihněte na jaře i vytáhlý stonek deset čísel nad zemí.

Zemina a hnojení

Vyhovuje jí hlinitá půda, nezapomeňte na řádnou drenáž. Během léta přidávejte jednou měsíčně trochu tekutého hnojiva do zálivky.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

Sušení bylinek - divizna velkokvětá

Fotky Dieffenbachie


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.