Zpět na výběr rostliny

Fuchsie

Fuchsii pěstují: Jase1, Simča77, iris66


Patří do čeledi Onagraceae – Papalkovité, původem je z horských oblastí Střední a Jižní Ameriky. Jsou to polokeře s větvenými, převykajícími výhony a bohatě kvetou. Kvete od jara do podzimu. Existuje asi 10 000 odrůd fuchsií. Jsou vzpřímené, převislé, polopřevislé. Květy jsou jednoduché, plné, poloplné.

Můžeme je obecně rozdělit do tří skupin:

  • Vzpřímeně rostoucí fuchsie
  • Převislé fuchsie
  • Hroznokvěté fuchsie (Triphylla-hybridy)

Stanoviště

Polostinné až stinné místo, chráněné před větrem.

Množení

Pomocí řízků v létě, je potřeba je stínit nebo na jaře (února do března) z nových výhonů. Mladé rostliny musíme zaštipovat, aby pořádně rozvětvily.

Péče

Důkladně a hodně zalévat, každý týden přihnojit. Ve velkých vedrech rostlinu mlžíme. Kolem října přesouváme rostlinu na místo pro přezimování, může být na tmavém i světlém místě, chladném a vzdušném. Přezimuje při teplotě 4°-8°C. Na jaře musíme přesadit, seříznout a nechat narašit.

Použití

Na balkony, terasy, zimní zahrady, do nádob, truhlíků, kbelíky.

Choroby a škůdci

  • Mšice
  • Molice
  • Svilušky
  • Plíseň šedá
  • Rez fuchsiová.

Druhy a odrůdy

Fuchsie miniflora – původ z Mexika, květy jen 4 mm dlouhé. Fuchsia magelancia – pro venkovní stanoviště. Fuchsia Royal Velvet – má kmínek s korunkou, proto potřebuje oporu. Fuchsia Beacon, Hanna.

Rady a typy

Některé kmínky u fuchsií jsou tenké, proto neunesou celou velkou, těžkou korunu. Je třeba dát k nim oporu.

Diskuse:


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

Mrazuvzdorná fuchsie?

Fotky Fuchsie


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.