Zpět na výběr rostliny

Vánoční hvězda

Vánoční hvězdu pěstují: Lacenka, JVP, dracna, buliznik, pckop, Janaen


Vánoční hvězda se stala symbolem Vánoc, těžko ale vydrží do příštího roku. Ačkoliv její červené nebo žluté zbarvení připomíná klasické květy, ve skutečnosti se jedná o listeny. Po dvou měsících je po kráse, déle zůstanou v chladnějším prostředí. Jinak si ale hvězda libuje v teplotách nad 20 stupňů Celsia.

Péče

Vánoční hvězdu rozhodně nepřelévejte. Častost zálivky posuzujte pod listů, nechte je jen mírně zvadnout a pak teprve zalijte. Kvůli barevnosti listenů dopřávejte hvězdě dostatek jasného světla. Snáší dobře suchý vzduch.

Vánoční hvězdu je potřeba každý rok sestříhnout. Po shození listenů ji nechte měsíc odpočinout, snižte teplotu, zálivku a zcela omezte hnojiva. V únoru ji zkraťte o deset centimetrů a na jaře pak s ostatními pokojovkami přesaďte. V létě jí dopřejte čerstvý vzduch venku. Během podzimu připravte vánoční hvězdu o světlo. Uměle ji zastiňujte nebo ji nechte v místnosti, kde nesvítíte. Od prosince jí přeneste zpátky na původní stanoviště a hvězda opět zbarví své listeny.

Zemina a hnojení

Nevyhovuje jí ale hlinitá půda.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

Pěstování vánoční hvězdy

Fotky Vánoční hvězdy


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.